به درستی محصول به سبد شما اضافه گریده است

بهترین روش آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب

بهترین روش آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب

آب بندی استخر و مخازن آب با استفاده از عایق رطوبتی MCI

آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب

یکی از بهترین روش های آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب استفاده از دستورالعمل زیر میباشد. در روش پیشنهادی ذیل جهت آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب، استفاده از محصولات آب بندی نظیر ملات آب بندی RCM، چسب بتن آب بند MCP و عایق رطوبتی MCI توصیه شده است. یکی از مزیتهای این روش آب بندی استخر و مخازن آب، عملکرد بسیار خوب محصولات مذکور در آب بندی سازه هایی از این دست میباشد. در ضمن این که در ارائه این پیشنهاد فنی قیمت تمام شده روش آب بندی بسیار به صرفه تر از استفاده از محصولات مشابه خواهد بود. 

لازم به توضیح است تمامی محصولات آب بندی پیشنهادی در این روش آب بندی تولید داخلی بوده و کیفیت همگی آنها توسط شرکت دانش بنیان فرازپایه گارانتی میشود. 

اجرای ماهیچه سیمانی

اولین گام پیشنهادی در روش آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب، اجرای یک ماهیچه سیمانی با استفاده از یک ملات آب بند است. چرا که به طور کلی در هنگام اجرای سازه ی استخر و یا مخزن آب، در محل اتصال دیواره ها به کف مخزن معمولا #ماهیچه_سیمانی اجرا نمیشود. لذا یکی از بهترین روش های آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب اجرای یک ماهیچه سیمانی با استفاده از  یک ملات آب بند مانند #ملات_ترمیمی_الیافدار #RCM  و یا با استفاده از ملات و یا بتن آماده که با استفاده از یک افزودنی آب بند مانند چسب بتن آب بند MCP آماده شده باشد، به دو روش ذیل توصیه میشود.

البته بتن آب بند را میتوان با استفاده از افزودنی ژل میکروسیلیس نانوژل نیز تهیه نمود. 

روش اول: اجرای ماهیچه سیمانی با استفاده از #ملات_ترمیمی_الیافدار #RCM

در مرحله اول آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب میبایست با استفاده از ملات آب بند RCM  نسبت به اجرای یک ماهیچه با ضخامت حدود 5 تا 7 سانتیمتر اقدام نمود. ملات آب بند  RCM یک پودر آماده پایه سیمانی شامل مواد پلیمری و فیلرهای معدنی مخصوص و الیاف pp (پلی پروپیلن) بوده که صرفا با  اختلاط آن با آب ملات آماده ای حاصل خواهد شد که علاوه بر داشتن مقاومتهای مکانیکی بالا چسبندگی فوق العاده ای به زیرکار سیمانی و بتنی خواهد داشت.

استفاده از #ملات_ترمیم_کننده #آب_بند #RCM کمک فراوانی به بهبود خواص آب بندی استخر نیز میکند. لذا استفاده از آن به ویژه در آب بندی استخرها و آب بندی مخازن کوچک هم برای ماهیچه کشی و هم به منظور اجرای عملیات نرمه کشی و زیرسازی بدنه مخزن توصیه میگردد.

همچنین  خاطر نشان میسازد به جهت جلوگیری از ترک خوردگی در ماهیچه مذکور و مسلح کردن ملات آب بند اجرا شده، توصیه میگردد درقبل از خشک شدن ملات اجرا شده در محل کنجها بر روی آن همانند تصویر ذیل از #نوار_فایبرگلاس #FARA_TAPE استفاده نمود.

همچنین میتوانید در هنگام خواباندن مش فایبرگلاس بر روی ماهیچه های سیمانی اجراشده برای چسبیدن بهتر مش بر روی ماهیچه مقداری از دو جزء پودر و مایع #عایق_رطوبتی_MCI  را با نسبت مشخص شده در بسته بندیهای محصول با هم مخلوط کرده و پس از قرار دادن مش فایبرگلاس بر روی ماهیچه سیمانی، نسبت به اجرای #عایق_رطوبتی مخلوط شده به وسیله یک قلموی رنگرزی اقدام نمایید.

روش دوم: اجرای ماهیچه سیمانی به روش سنتی با استفاده از ملات و یا بتن آماده

خاطرنشان میسازد در شرایطی که ابعاد مخزن بزرگ بوده و به واسطه مصرف بالای #ملات_ترمیمی_الیافدار #RCM هزینه آن مقرون به صرفه نباشد میتوانید از روش ذیل جهت ماهیچه کشی استفاده نمایید.

در صورت کوچک بودن ابعاد مخزن معمولا ملات آب بند ماهیچه کشی  و نرمه کشی را می توانید با ترکیبی از سیمان و پودرسنگ و در برخی موارد مقداری چسب بتن (در اینجا #چسب_بتن_ویژه  #super_MCP توصیه میشود)، آماده کنید. دستور مصرف تهیه ملات آب بند جهت نرمه کشی و ماهیچه کشی در مشخصات فنی موجود بر روی بسته بندی چسب بتن MCP  درج شده است. و در صورت بزرگ بودن ابعاد مخزن میتوان بتن آماده ای را با عیار 350 تا 400 تهیه نمود و با جایگزین نمودن 10 تا 20 درصد وزن آب داخل بتن با #چسب_بتن_ویژه  #Super_MCP نسبت به اجرای ماهیچه کشی اقدام کرد.

همان طور که در بالا ذکر شد، در این روش توصیه میگردد بلافاصله بعد از اجرای ماهیچه سیمانی و یا بتنی نسبت به پوشاندن سطح ماهیچه اجرا شده با استفاده از نوار فایبرگلاس #FARA_TAPE اقدام گردد و در همان زمان مقداری #عایق_رطوبتی_MCI  آماده شده (ترکیب جزءمایع و پودر عایق رطوبتی MCI) را بر روی آن اجرا نمایید.

پس از خشک شدن کامل ماهیچه های اجرا شده نسبت به اجرای مراحل بعدی آب بند استخر بر اساس روش ذیل اقدام گردد.

 • پرکردن سوراخهای میان بولت در دیواره ی بتنی مخازن

در صورتی که سوراخهای میان بولت با استفاده از #بولت_آب_بند پر نشده باشد. بهتر است برای پر نمودن جداره ی میانی دیوار از یک #فوم_پلی_یورتان استفاده شود و نهایتا قسمت انتهایی سوراخ میان بولت را به عمق 7 تا 10 سانتیمتر را با استفاده از ملات آب بند #RCM پر نمایید. همانطور که در بالا ذکر شد ملات آب بند #RCM  یک ملات ترمیمی آماده بوده که حاوی پلیمرهای چسباننده میباشد و اتصال ملات جدید را به دیواره ی بتنی قدیمی محکمتر میکند.

در صورت نیاز به کاهش هزینه های اجرایی میتوان جهت پرکردن سوراخهای میان بولت از ترکیب یک #گروت_سیمانی با #چسب_بتن (#چسب_بتن_ویژه_MCP) به جای ملات آب بند #RCM  استفاده نمود.

 • زیرسازی سطوح دیواره های استخر و مخازن با استفاده از ملات آب بند RCM

از آنجایی در برخی مواقع، سطح دیواره استخر و مخازن آب کاملا صیقلی نشده است و جهت اجرای عملیات آب بندی مخازن آب نیاز به پرداخت و لیسه ای کردن دارد و در برخی موارد سطوح بتنی شن نما شده و دارای درز و ترکهای حاصل از شرایط اجرایی هستند، میتوانید از ملات آب بند RCM جهت ترمیم و زیرسازی این سطوح استفاده نمایید. لازم به ذکر است ابزار مربوطه جهت صاف کردن و پرداخت سطح سیمانی اجرا شده  در پکیج ارسالی به صورت رایگان تقدیم میگردد.

 • پرکردن درزهای انبساط استخر و مخازن آب

در آب بندی استخر و مخازن آب باید به این نکته توجه داشته باشید در برخی موارد استخرها و مخازن آب با درزهای انبساطی طراحی و اجرا شده اند. در صورتی که در استخر و مخزن آب درزهای انبساط طراحی و اجرا شده باشد، میبایست به منظور #آب_بندی_درز_انبساط  از یک #درزبند_الاستیک با انعطاف پذیری مناسب استفاده کرد. معمولا استفاده از #ماستیک_پلی_یورتان  (#PU_Mastic) جهت آب بندیدرز انبساط مخازن به دلیل داشتن خاصیت الاستیسیته بالا بهترین گزینه است. در برخی موارد کارفرما مایل به  استفاده از #ماستیک_قیری_سرداجرا جهت پر نمودن این درزهای انبساط میباشد ولیکن با توجه به مقاومت چسبندگی  و شیمیایی پایین این ماستیکها استفاده از آن به ویژه در مخازن آب شرب توصیه نمیگردد.

  در مرحله نهایی عملیات آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب پس از گذشت حداقل 48 ساعت از اجرای ماهیچه پایه سیمانی با استفاده از یک ملات آب بند در محل کنجها، نسبت به اجرای #عایق_رطوبتی #MCI  ویا #عایق_رطوبتی_الیافدار #RCI اقدام میگردد. #عایق_رطوبتی MCI# یک عایق رطوبتی دو جزیی بوده که شامل یک جزء پودری و یک جزء مایع میباشد. همانطور که در دستورالعمل موجود در کاتالوگ این ماده اشاره شده است میبایست نسبت به اختلاط دو جزء پودر و مایع اقدام نمود و پس از اختلاط کامل ماده حاصله به صورت رنگ با استفاده از قلم مو و یا غلطک رنگرزی قابل اعمال بر روی سطح میباشد.

در اجرای عایق رطوبتی MCI رعایت نکات اجرایی مندرج در بسته بندی محصول الزامی میابشد.

این عایق رطوبتی را در دودست به فاصله زمانی حدودا 2 الی 3 ساعت از اجرای دست اول اجرا نموده و پس از 72 ساعت از زمان اجرای لایه دوم نسبت به آبگیری استخر اقدام نمایید.

 • مقایسه نهایی استفاده از عایقهای رطوبتی موسوم به عایق نانو و عایق رطوبتی MCI جهت آب بندی استخر

عایق رطوبتی MCI یک عایق رطوبتی جدید میباشد که علاوه بر داشتن رزینهای آب بند در ساختار جزء مایع با حضور نانوذرات موجود در خود کمک فراوانی به آب بندی استخر  مینماید. از این رو عایق رطوبتی MCI علاوه بر این که یک عایق رطوبتی پلیمری و یا به قولی یک آب بند پلیمری است، میتوان به عنوان یک عایق نانو نیز از از آن یاد کرد. یکی از تفاوتهای بارزی که عایق های نانو موجود با عایق رطوبتی MCI دارند، بی رنگ بودن عایق های نانو موجود در بازار است.یعنی پس از اجرای این دست از عایق های رطوبتی شما رنگی روی سطح نمیبینید.

معمولا این عایق های رطوبتی یا بر پایه رزین بوده که یک لایه نازک بر روی سطح ایجاد میکنند که دوام زیادی در دراز مدت ندارد. و یا بر پایه مواد آبگریزی مانند سیلیکونها بوده که بیشتر به داخل سطوح سازه نفوذ نموده و سازه را آبگریز میکنند نه آب بند. در صورتی که عایق رطوبتی MCI علاوه بر داشتن نانوذرات آب بند با ایجاد یک پوشش محافظ با ضخامت 1/5 تا 2 میلی متر موجب آب بندی کامل سطوح دیواره استخر شده و آن را در برابر نفوذ آب کاملا آب بند میکند.

همچنین لازم به ذکر است عایق های رطوبتی موسوم به عایق نانو را معمولا به تنهایی نمیتوان جهت آب بندی سازه ای مانند استخر استفاده نمود. معمولا این عایق های نانو با ترکیب سیمان و پودر سنگ به عنوان یک ملات آب بند بر روی سطوح مختلف اجرا میشوند. در چنین صورتی ملات اجرا شده بر روی سطح بسیار صلب و شکننده بوده و با کوچکترین نشستی در سازه دچار ترک خوردگی میگردد. در صورتی که با  استفاده از عایق رطوبتی MCI به واسطه انعطاف پذیری بالای این محصول، در نشستهای جزیی به راحتی بر روی ترکهای با قطر 1/5 میلی متر پل زده و آب بندی سازه دچار مشکل نمیشود

به گفتگو بپیوندید 92 دیدگاه

 • کاظم گفت:

  باسلام می خواستم درباره همکاری با شرکت جهت اخذ نمایندگی در تهران وشهرستان ها اطلاعاتی داشته باشم ممنون می شوم اگه راهنمایی کنید
  کاظم ملایی

  • farazpaye گفت:

   درود بر شما
   همکاران ما در واحد بازرگانی با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیارتان میگذارند. البته در صورت تمایل میتوانید با شماره تلفن 44383849 026 داخلی 104 و یا خط مستقیم 33352286 026 با واحد بازرگانی شرکت جهت اخذ نمایندگی تماس حاصل فرمایید.

 • ali گفت:

  سلام . میخواستم ببینم این عایق برای عایق بندی کف منبع فلزی هم مناسبه ؟؟؟ در حالی که منبع قدیمی است و کمی زنگ زدگی در فلز وجود دارد.

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما.
   از عایق رطوبتی پلیمری RCI جهت آب بندی کف منابع فلزی آب نیز استفاده شده است و به واسطه چسبندگی مناسب این عایق رطوبتی به سطوح فلزی، میتواندی از این عایق رطوبتی جهت آب بندی مخازن فلزی نیز استفاده نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با هماکاران ما در واحد پشتیبانی فنی با شماره های ۰۹۳۹۳۲۶۱۳۰۰ و ۰۹۱۲۳۶۸۰۱۰۷ تماس حاصل فرمایید.

 • ایلیا گفت:

  عرض سلام.در رابطه با اخذ نمایندگی محصولاتتون،خواستم شرایط رو جویا بشم.

  • IT_Team گفت:

   با سلام از این که به دلیل به روزرسانی سایت پاسختان را دیر میدهم پوزش میطلبم. توصیه میکنم جهت اطلاع دقیق از شرایط اخذ نمایندگی محصولات شرکت فرازپایه به ویژه عایق رطوبتی پلیمری MCI با شماره دفتر بازرگانی شرکت 02644383849 داخلی 102 خانم مهندس موسوی تماس حاصل فرمایید.
   ارادتمند
   مدیرفنی سایت

 • مهدی فقیهی گفت:

  سلام دو باب استخر سیمانی کشاورزی واقع در استان اصفهان از اب بندی افتاده جهت مرمت وجلو گیری از هدر رفت اب چه پیشنهاد میدهید ودر اصفهان کار شناسی دارید

  • IT_Team گفت:

   سلام بر شما
   جهت آب بندی استخرهای مذکور میتوانید از روش پیشنهادی در همین مقاله با استفاده از عایق نانوپلیمری RCI اقدام نمایید. همچنین در صورت تمایل میتوانید جهت اطلاعات کاملتر با شماره 09393261300 (واحد پشتیبانی فنی دفتر مرکزی) و یا نمایندگی اصفهان آقای مهندس فرهادی به شماره 09138374401 تماس حاصل فرمایید.

 • مسلم گفت:

  سلام
  روز خوش
  یه استخر سیمانی درست کردم استان اصفهان شهرستان گلپایگان حدود۵*۵متر مکعب حجم
  ولی متاسفانه اب کم میکنه
  خواهشا اگه پیشنهادی دارید کمک کنید
  ضمنا کم کردن طی چند روز انجام میشه شجاعی

  • IT_Team گفت:

   درود بر شما
   بهترین روش آب بندی استخرهای سیمانی استفاده از عایق رطوبتی پلیمری RCI میباشد. عایق رطوبتی پلیمری RCI یک عایق رطوبتی نانوپلیمری دوجزیی است. که از ترکیب جزء پودر و مایع و اعمال آن با استفاده از قلمو بر روی سطوح سیمانی میتوانید نسبت به آب بندی استخر اقدام نمایید. لازم به ذکر است همکاران ما در واحد پشتیبانی جهت ارائه اطلاعات کاملتر با شما تماس خواهند گرفت.

 • علایی گفت:

  با سلام بنده یه استخر تازه احداث نمودم که لازم است از مشاوره شما بهرمند شوم

  • IT_Team گفت:

   سلام بر شما
   خواهشمند است برای مشاوره فنی در خصوص آب بندی استخر و راهنمایی به جهت استفاده از عایق رطوبتی مناسب با واحد پشتیبانی فنی شرکت با شماره ی 09393261300 تماس حاصل فرمایید.

 • علی اکبر تقوی گفت:

  با سلام وتشکر از شما

 • علی اکبر تقوی 11 گفت:

  با سلام وتشکر از شمابسیار عالی بود

 • علی اکبر تقوی گفت:

  ممنون از راهنمایی های ارزشمندشما

 • علی اکبر تقوی 0 گفت:

  ممنون از راهنمایی های ارزشمندشما

 • علی اکبر تقوی گفت:

  عالی بود

 • حمید گفت:

  میگون اول شمشک داخل سالن ۷۰ متری مخواهم دور تا دور سالن را جوب اب ویک ابنما بزنم متخصص کسی هست خبر بده سپاسگذارم حمید

  • farazpaye گفت:

   با سلام
   همکاران ما در واحد پشتیبانی فنی در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
   09393261300 واحد پشتیبانی فنی

 • رضا گفت:

  سلام
  خسته نباشید؛ ما یک استخر 13*23 متر با بوک احداث کردیم آب بندی با مواد ترمیم کننده بتن و ویژه و برخی مواد دیگر آب بندی بود که توسط قبلی که قبلا در تصفیه خانه اجرا کرده بود انجام شد ولی متاسفانه خیلی زود به مشکل کم کردن آب برخوردیم ادعای اجراکننده این بود که به احتمال قوی مواد تاریخ گذشته بوده است! به هر حال به خاطر خشکسالی شدید ما ناچارا تاکید می کنم ناچرا فقط برای کف از ایزوگام استفاده کردیم امسال اصلا نشتی آب نداشتیم ولی بر اساس شنیده هامون ایزوگام اصلا پوشش مطمئنی برای آب بندی نیست الان پیشنهاد استفاده از ورق ژئوممبران رو داریم این یعنی چند میلیون هزینه ایزوگام کلا بی ثمر بوده ولی یک پیشنهاد دیگه هم هست اونهم اینه که دیواره ها رو هم ایزوگام کنیم بعد دیواره ها رو از روی ایزوگام یک ردیف آجرچینی کنیم و بعد روی اون ملات بکشیم برای کف کمتر از 10 سانت بتن بریزیم. نظر شما چیه؟ آیا این کار منطقیه؟ یا بهتره از همون ورق ژئوممبران استفاده کنیم؟ ممنون.

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما
   معمولا سیستمهای پایه قیری نظیر ایزوگام و قیرگونی در سازه هایی نظیر استخر و مخازن آب که در مدت طولانی در تماس با آب هستند، توصیه نمیشود. یکی از مشکلات احتمالی استفاده از ایزوگام در یک سازه ی آبی احتمال طبله شدن ایزوگام در درازمدت میباشد. از طرفی بهترین روش آب بندی توصیه شده جهت آب بندی مخازن آب و آب بندی استخر استفاده از عایق رطوبتی پلیمری است که بعضی به آن آب بند پلیمری هم میگویند. آب بند پلیمری به دلیل چسبندگی بالا به زیرآیندهای سیمانی و بتنی و انعطافپذیری مناسب میتواند در درازمدت عملکرد آب بندی سازه ی آبی شما را گارانتی کند.
   به نظر میرسد شما در ابتدای کار به جای استفاده از یک عایق رطوبتی پلیمری دوجزیی انعطاف پذیر از یک سیستم ترمیم کننده پایه سیمانی تک جزیی استفاده نموده اید. در واقع مواد ترمیم کننده پایه سیمانی دارای درصدی مواد پلیمری هستند ولی مقدار آن به اندازه ای نیست که بتوان به عنوان یک لایه ی آب بند از آن استفاده نمود. لذا همانطور که در بالا اشاره شد، استفاده از یک عایق رطوبتی پلیمری دو جزیی به عنوان مثال عایق RCI میتواند گزینه ی مناسبی جهت آب بندی استخر شما باشد.
   حالا در مورد کاری که انجام گرفته بنده پیشنهاد میکنم با توجه به اجرای ایزوگام در کف، یک بتن با ضخامت 10 تا 20 سانتی متر بر روی کف اجرا نمایید(حتی الامکان بتن مسلح اجرا گردد) و سپس کل دیواره و کف را با استفاده از عایق رطوبتی RCI با توجه به دستورالعمل موجود در همین مقاله آب بندی نمایید.
   باز هم در صورت داشتن هر گونه سوال خوشحال خواهیم شد با شماره تلفن 09393261300 واحد پشتیبانی فنی شرکت تماس حاصل فرمایید.

 • فرزاد گفت:

  سلام و خسته نباشید.برای ساخت استخر بتن ارمه کف و دیواره ها بتن مسلح از چه موادی برای اب بندی استفاده شود؟منطقه ما سردسیر و یخزدگی صورت میگیرد.ضخامت بتن چقدر باشد؟البته استخر داخل زمین کنده شده و زمین با پیکور بیل زنجیری کنده کاری شده.ابعاد استخر تقریبا از بالا استخر 12*8 عمق هم تقریبا چهار پنج متر هست.کف استخر بتن چهارصد میریزیم و ایا با مواد پلیمری میشه روی بتن مواد اببندی را ریخت یا باید بصورت جداگانه بعد از بتن کاری مواد اب بندی را اجرا کرد؟چه روشی را توصیه میکنید.باتشکر از شما و همکاران عزیزتان.ممنون

  • IT_Team گفت:

   سلام بر شما
   معمولا دو روش آب بندی برای آب بندی استحر و مخازن آب وجود دارد.
   1- آب بندی اولیه: در روش آب بندی اولیه با استفاده از افزودنی های مناسب از جمله ژل میکروسیلیس نسبت به آب بندی بتن استخر اقدام میگردد. ولیکن استفاده از افزودنینمیتواند به عنوان یک روش قطعی جهت آب بندی بتن توصیه گردد. چرا که شرایط اجرایی در اجرای بتن آب بند بسیار موثر است و استفاده از افزودنی جهت آب بندی بتن صرفا به بهبود وضعیت آب بندی بتن کمک کرده و ممکن است آب بندی 100% صورت نگیرد.
   2- آب بندی ثانویه: معمولا استفاده از عایق نانوپلیمری RCI روش تکمیلی و نهایی جهت آب بندی استخر و مخازن آب میباشد. لذا با توجه به مقاومت دمایی عایق پلیمری RCI در شرایط سردسیر استفاده از این عایق جهت آب بندی نهایی سطح بتن استخرتان توصیه میگردد.
   با احترام
   تیم پشتیبانی فنی و مهندسی
   09393261300

 • م.بیگلری گفت:

  سلام ما یک شرکت مهندسی هستیم برای استخر آب سرد (از منفی ۵ درجه سانتیگراد تا ۸ درجه ) نیازمند عایق رطوبتی مطمئن هستیم
  ابعاد ها با ارتفاع۳ متر و عرض ۲.۱ در تمآم موارد و طول های ۵ متر شروع و تا ۱۲ متر در موارد مختلف می باشد

  مخازن دارای یک خروجی لوله ۴ اینچ متصل به یل صفحه در دیواره می باشند که در دیواره کار شده

  سازه ها اجری با ضخامت ۶۰ سانتیمتر بوده و کف بتن مسلح با ضخامت ۲۰ سانتیمتر می باشد
  زیر مخزن و دیواره ها در فضای بین کف و زمین و دیواره ها و زمین شفته اهک ۳۰ سانت انجام شده یا قلوه سنگ بتون

  تمام زوایا در دیواره ها و کف ها ماهیچه داشته یا کونیک می باشد

  لطفا جهت استعلام قیمت و موارد فنی تماس بگیرید

  با تشکر

  • IT_Team گفت:

   با سلام
   همکاران ما در واحد پشتیبانی فنی و مهندسی جهت مشاوره در زمینه آببندی استخر در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت. همچنین میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ذیل با ما در تماس باشید.
   026443383849 داخلی 101 واحد پشتیبانی
   خط مستقیم 09393261300
   روزتان خوش و روزگارتان خرم.

 • طوسي گفت:

  سلام
  نمايندگي درخراسان شمالي وياخراسان رضوي هم داريد ؟

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما
   جناب طوسی در صورت درخواست هر کدام از محصولات آب بندی، میتوانید مستقیما از طریق دفتر فروش مرکزی شرکت سفارش خود را ثبت فرمایید.

 • عبدالعلی محمدی گفت:

  سلام من یک استخر بزرگ با ظرفیت آب100متر مکعب ساختم
  برای عایق بندی راهنمایی بفرمایید

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما
   همکاران ما در واحد پشتیبانی فنی در هفته ی جاری با شما تمس خواهند گرفت.
   روز خوش

 • علی گفت:

  سلام.برای آببندی چاله آسانسور که دارای فشار منفی هست چه پیشنهادی دارید.

 • مهدی گفت:

  سلام. من می خواهم استخر با دیوار بلوکی و کف بتنی اجرا کنم. بعد دیوار را پلاستر سیمان کنم. آیا محصولی برای آب بندی هست که داخل پلاستر بریزم؟ یا بهتر از بعداً بر روی پلاستر عایق رطوبتی نانوپلیمری دوجزیی بزنم؟

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما
   قطعا استفاده از عایق پلیمری RCI و یا عایق رطوبتی نانوپلیمری MCI عملکرد بهتری خواهد داشت و لیکن در صورتی که مایل به کاهش هزینه های اجرایی هستید میتوانید از چسب بتن MCP طبق دستوراالعمل زیر استفاده فرمایید.
   دستورالعمل آب بندی با چسب بتن MCP

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما
   میتوانید از چسب بتن Super MCP جهت آببندی ملات سیمان استفاده نمایید. ولی بهترین گزینه استفاده از عایق رطوبتی MCI بر روی پلاسنر اجرا شده هست.

 • کیارش گفت:

  سلام و درود،
  آیا راهکاری برای رفع نشتی مختصر استخر پر آب (بدون نیاز به تخلیه آب) پیشنهاد میکنید؟ محل نشتی آب از کنار درز یکی از خروجیهای کف استخر میباشد.

  • farazpaye گفت:

   سلام اگر از بیرون به محل نشتی دسترسی داشته باشیم و نشتی آب مختصر باشد می توان با استفاده از محصول آنی گیر FARA Plug نسبت به رفع نشتی اقدام نمود.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با بخش پشتیبانی فنی به شماره زیر تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۶۳۳۳۵۲۵۵۳ داخلی ۱۰۲

 • محمد شانه ساز گفت:

  سلام من یک استخر بتنی دایره ای شکل با قطر ۵٢ متر و ارتفاع ٢.٢ دارم ٣ سال بود که از آن استفاده نکرده بودم امسال که داخل آن آب انداختم خیلی زود آب آن هدر رفت میخواستم با توجه به حجم زیاد هدر رفت آب برای آببندی استخر راهنماییم کنید شانه ساز

  • farazpaye گفت:

   جناب آقای شانه ساز سلام
   اطلاعات تماس شما به واحد پشتیبانی فنی ارجاع شده است. همکاران ما به منظور راهنمایی و ارائه مشاوره به جنابعالی در زمینه آب بندی و عایقکاری استخر مورد اشاره با شما تماس خواهند گرفت. همچنین میتوانید در صورت داشتن هرگونه سوال دیگر جهت ارتباط مستقیم با مدیریت واحد پشتیبانی فنی شرکت با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۶۳۳۳۵۲۴۲۳ داخلی ۱۰۲

 • ایرج گفت:

  سلام خسته نباشید من استخر بتونی اجرا کردم هر روز یه سانت اب کم می کنه از بغل لوله ها میشه برای اب بندی راهنمای کنید با تشکر محمدزاده

  • farazpaye گفت:

   درود بر شما
   از آنجایی که جنس لوله ها با بدنه بتنی استخر متفاوت میباشد، به واسطه ی ضریب انبساط حرارتی متفاوت لوله و بدنه بتنی استخر، معمولا در محل اتصال لوله و بدنه بتنی ترکهایی حاصل میشود. برای جلوگیری از این ترکها توصیه میشود از یک درزبند انعطاف پذیر نظیر ماستیک پلی یورتان در محل این درزها استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص مشخصات فنی ماستیک پلی یورتان میتوانید به لینک ذیل مراجعه نمایید و یا با شماره های ۰۲۶۳۳۳۵۲۴۲۳ داخلی ۲ و یا خط مستقیم ۰۲۶۳۳۳۵۲۲۸۶ تماس حاصل فرمایید.
   ماستیک پلی یورتان
   ارادتمند
   تیم پشتیبانی فنی فرازپایه

 • محسن جعفری گفت:

  با سلام یه استخر دارم میسازم در بندر عباس به ابعاد ۶*۴ وبه ارتفاع ۱/۵متر دیوار چینی انجام شده پلاستر سیمان هم زدم خواستم کاشی کاری کنم فکر کردم که اب بریزم داخل استخر اگه اب خالی نکرد کاشی کنم اما وقتی اب کردم ظرف مدت سه روز اب کامل خالی شد
  برای اینک اب خالی نکند وبتوانم به راحتی کاشی وسرامیک کنم چه پیشنهادی دارید
  ممنونم

  • farazpaye گفت:

   جناب جعفری درود بر شما
   بهترین گزینه جهت آب بندی استخر استفاده از عایق پلیمری RCI هست. برای اطلاعات تکمیلی میتوانید با شماره دفتر مرکزی ۰۲۶۳۳۳۵۲۴۲۳ داخلی ۳ تماس حاصل فرمایید.

 • امیر علی خرد رنجبر گفت:

  سلام میخواستم بدونم استخری که نشتی دارد چقدر طول میکشد تا ترمیم کنید؟

  • farazpaye گفت:

   سلام جناب رنجبر گرامی
   مستحضر باشید برای برآورد زمان ترمیم و آب بندی یک استخر نیاز به اطلاعات مختلفی از جمله ابعاد استخر و وضعیت سازه ی استخر میباشد. لذا توصیه میکنم با شماره های واحد پشتیبانی فنی جهت کسب اطلاعات دقیقتر در خصوص نحوه ی آب بندی استخر تماس حاصل فرمایید.
   ۰۹۳۹۳۲۶۱۳۰۰
   ۰۲۶۳۳۳۵۲۵۵۳

  • farazpaye گفت:

   سلام
   زمان ترمیم آببندی استخر کاملا به ابعاد استخر بستگی دارد. ولی مد نظرتان باشد اگر قرار باشد استخر را با استفاده از عایق پلیمری MCI و یا عایق الیافدار RCI آببند کنید، هر کارگر روزانه بین تا مترمربع را میتواند با این عایق رطوبتی آببند کند.

 • مسعود لطفی گفت:

  سلام
  یک استخر احداث کردم کف ۲۰ سانت بتن یکپارچه با میلگرد و دیوار بلوکی با روکش سیمانی حدودا ۳ سانتیمتر، و پشت دیوار بلوکی برای پایداری دیوار حدودا ۱۰ سانتیمتر بتن تزریق شده، استخر در زمین حفر شده ساخته شده و ۲متر عمق دارد و نیاز داریم آب بندی کنیم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  • farazpaye گفت:

   جناب لطفی عزیز سلام
   پیرو درخواست جنابعالی در خصوص راهنمایی جهت آب بندی استخر احداث شده ضمن این که همکاران ما در بخش پشتیبانی فنی با شما تماس خواهند گرفت به استحضار میرساند برای آببندی و عایقکاری استخرهایی از این دست میتوانید از عایق نانو پلیمری RCI که یک آب بند پلیمری دوجزیی میباشد میتواند جهت آببندی استخر استفاده نمایید. لازم به ذکر است عایق نانپلیمری RCI علاوه بر داشتن الیاف پلی پروپیلن در چند رنگ مختلف نیز تولید شده است که میتوانید جهت آببندی استخرتان ار عایق نانوپلیمری الیافدار آبی با کد تجاری RCI B1 استفاده نمایید.

 • پوریا گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده استخری سیمانی در فاصله ۵۰ متری رودخونه درست کردم و آب زیرزمینی مدام از کف استخر میزنه بالا و همسطح آب رودخونه میشه ( باغ دقیقا همسطح رودخونه هست ) برای این مشکل راه حلی هست ؟

  • farazpaye گفت:

   جناب پوریا ی عزیز سلام و روزتان به خیر
   معمولا در شرایط ایجاد نشت منفی مانند آنچیزی که برای شما اتفاق در استخر سیمانی ذکر شده اتفاق افتاده است میبایست شرایط به طور کامل بررسی شود. به شما توصیه میشود جهت اطلاعات دقیق جهت پیشنهاد یک روش آببندی کارآمد برای استخرتان به منظور رفع نشت منفی با بخش پشتیبانی فنی شرکت به شماره ۰۲۶۳۳۳۵۲۴۲۳ داخلی ۲ تماس حاصل فرمایید. همچنین میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت روشهای آببندی نشت منفی به این صفحه مراجعه نمایید.

 • محمد گفت:

  با سلام. میزان کم کردن طبعی آب استخر در فضای باز با ابعاد ۴*۸ با ارتفاع ۱٫۶۰ چقدر باید باشه؟ با سپاس فراوان

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما
   نمیتوان عدد دقیقی را برای کم کردن طبیعی آب اعلام کرد چرا که تبخیر آب استخر با توجه به حجم استخر و دمای هوا میتواند متفاوت باشد. شاید با گذاشتن یک ظرف پر از آب در کنار استخر و محاسبه ی مقدار تبخیر آن در یک زمان مشخص بتوانید میزان تبخیر را به صورت تقریبی به استخرتان هم تعمیم دهید.

 • حمید گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  به استحضار میرساند در یک پروژه تامین آب کشاورزی مزارع واقع در استان ایلام کف و یک قسمتی از دیوار حوضچه آبپخش حدود دو سال پیش بتن ریزی شده است . و در حالا حاضر قرار است قسمت الباقی و فوقانی دیوار بتن ریرپزی بگردد
  خواهشمند است بفرمایین بهتراست برای آببندی و جلوگیری از نفوذ و نشت آب از بین بتن قبلی و جدید چه راهکاری میتوانیم انجام دهیم.

  • farazpaye گفت:

   سلام و روزتان به خیر
   استفاده از عایق پلیمری MCI بهترین گزینه جهت آببندی و جلوگیری از نشت آب از بین بتن قبلی وجدید هست.

 • سعید خسروی گفت:

  سلام. سوال من اینه که ایا یک مخزن حدودا ۱۰۰ متر مکعبی فلزی رو می تونید آب بندی کنید؟ ممنون

  • farazpaye گفت:

   جناب خسروی سلام
   از عایق پلیمری MCI برای آببندی مخازن فلزی هم استفاده شده است. لذت برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران واحد پشتیبانی فنی تماس بگیرید.

 • حدیدفام گفت:

  ممنون از اطلاعات مفیدتان

 • سعید زهیری گفت:

  سلام علیکم.ما یک چاه سرویس بهداشتی(سپتیک)در زیرزمین مسجدداریم ک هفته پیش بابتن ۳۵۰کیلوگرمی و پودرواترپروف آب بندی کردیم ومتاسفانه عدم تعبیه واتراستاپ درمحل اتصال دیواره هابه کف موجب شده که الان از همان محل ها(اتصال دیواره ها با کف )نشتی های ریزی بده و حداکثرارتفاع آب تا ۴۰سانتی متر هم می رسد. خواهش دارم پیشنهاد مناسب خود راجهت قطع کامل یاکم کردن اب بفرمایید . واتراستاپ هیدرو فیلی یا ماهیچه بتنی با چسب زودگیر وآب بند ویا …لطفا مارا دراین امر خیریاری فرمایید

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما
   با توجه به خاص بودن شرایط و نشت منفی در این مورد توصیه میکنم برای راهنمایی بیشتر با همکاران ما در بخش پشتیبانی جهت بازدید از محل هماهنگی فرمایید. البته قبل از آن میتوانید به مقاله ی زیر در خصوص آببندی در شرایط نشت منفی مراجعه نمایید.
   آببندی چاله آسانسور

 • با درود. بنده جهت در حال اجرای گنبد سیمانی هستم.. لطفا راهنمایی فرمایید جهت عایق رطوبتی آن از چه عایقی استفاده کنم؟ ممنون

  • farazpaye گفت:

   جناب سالمی سلام
   برای آببندی گنبد سیمانی میتوانید از عایق پلیمری MCI و یا عایق نانو Nanoflex استفاده نمایید. همکاران ما برای راهنمایی بیشتر در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
   ارادتمند
   تیم پشتیبانی فنی شرکت فرازپایه

 • آرش سالمی گفت:

  با درود. بنده جهت در حال اجرای گنبد سیمانی هستم.. لطفا راهنمایی فرمایید جهت عایق رطوبتی آن از چه عایقی استفاده کنم؟ ممنون

  • farazpaye گفت:

   جناب سالمی سلام
   برای آببندی گنبد سیمانی میتوانید از عایق پلیمری MCI و یا عایق نانو Nanoflex استفاده نمایید. همکاران ما برای راهنمایی بیشتر در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
   ارادتمند
   تیم پشتیبانی فنی شرکت فرازپایه

 • محمدرضا گفت:

  سلام
  ما یه استخر باغی جهت ذخیره آب، در ابعاد تقریبا ۱۰*۱۰ با ارتفاع ۳ متر در حال ساختیم. جنس زمین از نوع سنگ آهکی میباشد که تا عمق ۳ متر از همین نوع سنگ دراومد و ما این سنگ ها را برای دیوار چینی استفاده کردیم، البته قبلا قرار بر بلوک بود ولی بعد متوجه شدیم این از بلوک مقاوم‌تر، سیمانکاری و آب بندی‌ بعلت سرما، موند برای بعد عید. چند نفر میگن پودر سنگ استفاده کنیم، بعضی ها میگن چسب ضدآب، بنظر شما کدوم مناسب‌تر خواهد بود. و تولیدات شما چجوری هست و جوابگوی کار ما میتونه باشه.؟ و ممنون میشم قیمت، نحوه استفاده و کل اطلاعات را برامون در ایمیل بفرستید.
  مکان استخر در منطقه کوهستانی نزدیک جلفا است.

  • farazpaye گفت:

   سلام و روز به خیر
   در مورد سوالاتی که مطرح فرمودید مقاله ای تهیه گردیده که میتوانید با مراجعه به لینک زیر آن را مطالعه فرمایید. در ضمن بسیار خوشحال خواهیم شد در صورت داشتن هر سوال دیگری با ما تماس بگیرید.
   لینک مقاله آببندی استخر سنگی ملاتی
   ارادتمند
   تیم پشتیبانی فنی شرکت فرازپایه
   ۰۲۶۳۳۳۵۲۴۲۳ و ۰۹۳۹۳۲۶۱۳۰۰

 • سید مجتبی حسینی گفت:

  با سلام میخواستم بدونم که هر کیلو از این مواد mci یا rci چه متراژی از سطح رو پوشش میده و قیمت اون در حال حاضر چقدر هست با تشکر

 • Sina گفت:

  سلام در زمان اجرای بتن ریزی کف مخازن چنانچه مشکلی پیش بیاید که مجبور به قطع کردن بتن ریزی شوید برای ابند کردن درز ایجاد شده چکاری باید انجام داد ممنون از شما

  • farazpaye گفت:

   درود بر شما
   معمولا پس از اجرای مخازن بتنی برای ذخیره ی آب، جهت آب بندی مخازن از پوشش عایقهای پلیمری نظیر MCI استفاده میشود. لذا در صورت آب بندی مخازن بتنی با استفاده از عایق پلیمری MCI تمام درز سردهای حاصل از قطع بتن ریزی نیز آب بندی میگردد. ضمن این که در صورتی که از آب بندی سایر نقاط بدنه بتنی مخزن مطمئن هستید میتوانید صرفا از عایق پلیمری MCI جهت آببندی درزهای سرد حاصل از قطع بتن ریزی استفاده نمایید. این عایقهای رطوبتی دو جزیی بوده و پس از اختلاط دو جزء پودری و مایع MCI میتوانید آنرا با استفاده از غلطک و یا قلم مو بر روی سطوح مورد نظر اجرا نمایید.

 • ریگی گفت:

  سلام برای حوض سیمانی پروش ماهی هم این روش منلسبه

  • farazpaye گفت:

   جناب ریگی عزیز سلام
   از این روش آب بندی برای عایقکاری استخر پرورش ماهی هم میتوانید استفاده کنید. عایق پلیمری MCI از دسته مواد آب بندی هست که در تماس با آب شرب هم قابل استفاده میباشد.

 • زارعی-واحد بازرسی فنی پالایشگاه چهارم گفت:

  با سلام
  ما در پالایشگاه چهارم پارس جنوبی(عسلویه) حدود ۲۰ تانک ذخیره داریم که کف این تانک ها با زمین در تماس است.
  میخوایم برای جلوگیری از نفوذ آب باران و رطوبت به زیر مخازن قسمت فلزی تانک با زمین آب آب بند شود.(منظور از زمین بتونی است که تانک روی آن مستقر شده)
  برای این آب بندی چی پیش نهاد میدید؟
  جهت اجرای کار سمت منطقه عسلویه میتونید بیاد؟

  • farazpaye گفت:

   آقای مهندس زارعی سلام
   به دلیل مشکلاتی که در سایت شرکت ایجاد شده بود، جواب پیام شما دیرتر ارسال میگردد لذا ازاین تاخیر در پاسخ شما پوزش میطلبیم. در خصوص آببندی کف بتنی مخازن آب، شما میتوانید از چند کد کحصول شرکت فرازپایه از جمله عایق پلیمری MCI، پرایمر آببندی Fara flex، پوشش آببند Nano Flex و یا قیرامولسیونی Bitu seal استفاده نمایید. از هر کدام از این محصولات مذکور برای آببندی مورد میتوان استفاده نمود ولیکن جهت انتخاب دقیقتر محصول توصیه میگردد با شماره های واحد پشتیبانی فنی جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.
   ۳۳۳۵۲۲۸۶ ۰۲۶، ۳۳۳۵۲۴۲۳ ۰۲۶ داخلی ۲ و ۰۹۳۹۳۲۶۱۳۰۰

 • س. ساخت استخر بتنی و اجری با ابندی و کاشی کاری
  ۰. کرج شهریار تهران

  • farazpaye گفت:

   سلام جناب ندیری عزیز
   همکاران ما در واحد پشتیبانی فنی منتظر رزومه شما هستند تا در موردهایی که نیاز به انجام عملیات اجرایی آببندی باشد از خدمات شما استفاده نمایند. لذا لطف بفرمایید رزومه خودتان را به شماره ۰۹۱۲۳۶۸۰۱۰۷ واتس آپ بفرمایید.
   ارادتمند
   موسوی
   واحد پشتیبانی فنی شرکت فرازپایه

 • کریم گفت:

  با سلام من یک استخر ۳*۸*۲ کندم برای آبیاری باغ ولی نمی دانم دیوارش را بلوک کنم یا آجر یا… و همچنین چون منطقه نمیه گرمسیری است تبخیر آب زیاد است همینطور برای جلوگیری از نشتی آب چه باید بکنم حدود هزینهآنچقدر می شود باتشکر

  • farazpaye گفت:

   سلام
   معمولا بهترین گزینه اجرای بتن مسلح در دیواره هست ولی در صورتی که به هر دلیلی امکان بتن ریزی ندارید توصیه میشود با یک قطر مناسب در حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر از بلوک توپر استفاده نمایید. برای آببندی استخر هم میتوانید از عایق پلیمری MCI استفاده نمایید. البته استفاده از چسب بتن MCP هم در هنگام اجرای ملات دیواره ها به دوام و آببندی استخر شما کمک خواهد کرد.

 • علی گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  شماره تماس با نمایندگی شرکت در مشهد را میخواستم
  ممنون

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما
   نمایندگی استان خراسان رضوی در حال حاضر فعال نمیباشد. لذا برای ارائه هرگونه مشاوره و خدمات میتوانیم از دفتر مرکزی شرکت در خدمت شما باشیم.
   ۰۲۶۳۳۳۵۲۴۲۳ و ۰۲۶۳۳۳۵۲۲۸۶

 • ابوالفضل قادري گفت:

  با سلام ساختمان من پوشش سنگ تراوینتن است و در شمال ساحلی میباشد بارا آنجا به گونه ای است که نم از سنگ و بندهای آن به داخل تراوش میکند. میخواستم بدانم آیا با عایقهای شما میشود یه لایه روی نمای سنگ کشید بصورتی که جلوی نم و بارانهای پر فشار را گرفت واینکه بمرور زمان اشعه آفتاب خرابش نمیکنه؟

  • farazpaye گفت:

   سلام بر شما
   برای حل این مشکل ابتدا بندهای بین سنگ نما بایستس با استفاده از پودر بندکشی MCM پر شده و سپس با استفاده از محافظ نمای نانوپروف کل سطح نما پوشش داده شود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های پشتیبانی فنی شرکت تماس حاصل فرموده و یا به لینک ذیل مراجعه نمایید.
   آببندی نماهای بارانگیر
   شماره های پشتیبانی فنی و مهندسی ۰۲۶۳۳۳۵۲۵۵۳ داخلی ۳ و ۰۹۳۹۳۲۶۱۳۰۰

 • ابوالفضل قادري گفت:

  با سلام نمایندگی در شهر نور رویان یا محودآباد دارین؟

 • علیرضا گفت:

  با سلام .میخواستم یک منبع زیر زمینی درست کنم مشورت میخوام .

 • هادی رمضانی گفت:

  سلام یه آب انبار ساختم یه سال هست که با گل و آهک و دیواره آن رو با سیمان و ماسه بادی نرم کشی کردیم ولی متاسفانه همچنان به صورت مداوم ار کم میکنه راهکار چیه دید نمایندگی جهت انجام کار دارید از شهرستان کاشان هستم.

  • farazpaye گفت:

   سلام
   با استفاده از عایق پلیمری MCI به راحتی میتوانید نسبت به آببندی مخزن اقدام نمایید.

 • شهاب گفت:

  با سلام و خسته نباشید میخاستم بدونم برای استفاده در مخازن آب شرب ، تاییدات لازم را کسب نموده اید؟

  • farazpaye گفت:

   سلام
   بله این محصول تحت استاندارد BS 6920 در آزمایشگاه مرکز متالوژی رازی مورد آزمایش قرار گرفته و استفاده از عایق پلیمری MCI در تماس یا آب شرب بلامانع میباشد.

 • شهاب گفت:

  مثلن استاندارد BS 6920

نظر بدهید