به درستی محصول به سبد شما اضافه گریده است
عایق رطوبتی نانو

آببندی استخر و مخازن آب با استفاده از عایق نانوپلیمری الیافدار RCI

هرچند در مقالات روشهای آب بندی استخر و آب بندی مخازن آب به صورت مشروح توضیح داده شده است. ولیکن با توجه به این که معمولا آب­بندی استخر و آببندی مخازن آب در فصل تابستان صورت میگیرد، موارد ذیل را اختصارا در خصوص دستورالعمل آببندی استخرها با استفاده از عایق نانوپلیمری الیافدار RCI به استحضار میرساند.

مرحله آماده سازی سطح جهت اجرای عایق نانوپلیمری الیافدار

 • در ابتدا می بایست کلیه قسمتهای سست شده ی ملات سیمان سطح استخر به ویژه بر روی دیواره ها و پله های استخر (در صورتی که پله ها سیمانی اجرا شده باشند) برداشته شود. (اکیدا توصیه می­شود در صورت عدم دقت در انجام این مرحله، امکان جداشدن و طبله شدن زیرآیند پس از اجرای هرگونه عایق رطوبتی، حتی عایق نانوپلیمری نیز به شدت افزایش می یابد.)
 • در صورت وجود ترک­هایی با قطر بیشتر از 2 میلیمتر توصیه می­گردد ترک­های مذکور به صورت V باز شده و پس از شستشوی کامل محل ترک خوردگی با ملات ترمیمی الیافدار RCM پر شود.

توصیه می­گردد به جهت چسبندگی بهتر ملات ترمیمی  و آب بندی بهتر قبل از ترمیم ترکها داخل ترک با پرایمر اکریلیک MCP (برای آشنایی با روش تهیه پرایمر اکریلیک MCP اینجا کلیک کنید) آغشته شود.

 • در مرحله ی بعدی بایستی نسبت به شستشوی کامل بدنه استخر، ترجیحا با استفاده از دستگاه واترجت اقدام گردد.
 • پس از شستشوی کامل و ترمیم ترک­ها نسبت به ترمیم نقاطی از بدنه که کاملا تخریب شده مانند دیواره­ها و محل پله­ ها اقدام گردد.

معمولا برای ترمیم این مناطق از ترکیب ماسه، سیمان، آب و مقداری چسب بتن استفاده میشود. ولیکن توصیه می­گردد به جهت افزایش چسبندگی و دوام  در محلهایی که نیاز به ترمیم دارند از ملات آب بند  RCM استفاده گردد.

ماهیچه کشی اتصال کف به دیواره استخر

 • در مرحله بعدی اجرای یک ملات سیمانی در محل اتصال کف به دیواره استخر به صورت یک ماهیچه 5 تا 7 سانتی متری توصیه میگردد. کماکان استفاده از ملات ترمیمی الیافدار RCM در اجرای این ماهیچه سیمانی موجب بهبود عملکرد آب­بندی استخر خواهد شد.

اجرای عایق نانوپلیمری الیافدار RCI

 • آخرین مرحله آب­بندی استخر اجرای عایق نانوپلیمری الیافدار RCI می­باشد. عایق نانوپلیمری الیافدار یک عایق رطوبتی پلیمری دوجزیی می­باشد. شما می­توانید از کدRCI B1 این عایق نانوپلیمری استفاده کنید. کد RCI B1 یک عایق رطوبتی نانوپلیمری به رنگ آبی استخری است.

در پایان موارد ذیل نیز در خصوص میزان مصرف محصولات آب بندی مورد استفاده جهت آب بندی استخر به استحضار میرسد:

ملات ترمیمی الیافدارRCM :

میزان مورد نیاز ملات آب بندی RCM جهت ترمیم ترکها و دیواره ی استخر تا ضخامت 5 میلی متر متر برای هر مترمربع در حدود 4 الی 5 کیلوگرم (بدیهی است در صورت کاهش ضخامت مقاطع ترمیمی مقادیر مصرفی نیز به همان نسبت کاهش می یابد.)

میزان مصرف مورد  نیاز جهت ماهیچه کشی کنجها به ضخامت حدود 5 سانتی متر برای هر متر طول ماهیچه کشی در حدود  3 کیلوگرم

عایق نانوپلیمری الیافدار

میزان مصرف برای هر متر مربع (اجرای دو دست عایق رطوبتی پلیمری) با ضخامت 1/5 تا 2 میلی متر در حدود 2 کیلوگرم

پرایمراکریلیک  MCP

تقریبا هر یک کیلوگرم از این پرایمر برای 8 الی 10 مترمربع سطح کفایت میکند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با واحد پشتیبانی فنی شرکت تماس حاصل فرمایید.

09393261300

 

به گفتگو بپیوندید 2 دیدگاه

 • محسن احمدی گفت:

  سلام جهت اجرا و عایق یک استخر سرپوشیده در نقشه ها و پیشنهاد ها استفاده از عایق قیر و یا ایزوگام بعد مش گذاری و بعد بتن پاشی پیشنهاد شده نظر شرکت جهت عایق کاری و آبندی استخر چیست ؟

  • farazpaye گفت:

   جناب احمدی سلام
   معمولا استفاده از عایقهای رطوبتی پایه قیری نظیر ایزوگام و قیرگونی در آب بندی استخرها و مخازن آب و به طور کلی سازه هایی که به صورت مدام در تماس با آب هستند توصیه نمی شود. ولیکن در صورت استفاده از نسل جدید مواد آب بندی نظیر عایق های رطوبتی پلیمری مانند MCI نتایج بهتری را در آب بندی استخر حاصل میکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان جهت پیشنهاد بهترین روش آب بندی، میتوانید با شماره های واحد پشتیبانی فنی شرکت تماس بگیرید.
   ۰۹۳۹۳۲۶۱۳۰۰ و ۰۲۶۳۳۳۵۲۴۲۳ داخلی ۳

نظر بدهید