به درستی محصول به سبد شما اضافه گریده است

آب بندی روف گاردن پس از بهره برداری

دیتیل اجرایی آب­ بندی روف گاردن

برای آب بندی روف گاردن در پروژه­ هایی که روف گاردن اجرا شده و به بهره ­برداری رسیده ­است، در صورت مشاهده نم­ زدگی و نشتی در سقف پایین، روش ذیل به منظور آب­بندی پیشنهاد می­گردد.

 • مرحله آماده سازی سطح

در این مرحله می­بایست به سطح زیر باغچه ­ها و در واقع سطح نهایی پشت ­بام دسترسی پیدا نمود. بدیهی است که در این مرحله می­بایست نسبت به جمع ­آوری کلیه باغچه­ها اقدام کرد.

 • رسیدن به لایه ژئوتکستایل، ایزوگام، قیرگونی و یا آسفالت در زیر خاک باغچه

 پس از برداشتن خاک، در صورتی که از ورقه­ی ژئوتکستایل (جهت محافظت از عایق اجرا شده در زیر باغچه) استفاده شده است، و یا پس از برداشتن خاک به یکی از لایه­ های آسفالت، ایزوگام و یا قیرگونی بر روی پشت ­بام رسیده باشیم،  می­توان بر روی همین لایه­های موجود نسبت به زیرسازی مجدد کار، جهت اجرای عایق رطوبتی MCI بر روی آن اقدام کرد. در چنین حالتی می­توان با اجرای یک کفسازی سیمانی بر روی لایه موجود، نسبت به آماده ­سازی مجدد زیرآیند جهت اجرای عایق رطوبتی MCI اقدام نمود.

لازم به ذکر است به جهت کاهش ترک­های حاصل از جمع­شدگی (Shrinkage) در کف­سازی اجرا شده، می­توان نسبت به استفاده از افزودنی (Fiber Gel) که یک ژل میکروسیلیس الیاف­دار می­باشد، اقدام نمود. ژل میکروسیلیس مذکور به جهت داشتن الیاف پلی پروپیلن کمک فراوانی در کاهش ترک­های حاصل از جمع شدگی در بتن می­نماید. معمولا میزان مصرف این افزودنی بتن در حدود ۵ تا ۱۰ درصد وزن سیمان مصرفی می­باشد.

نکته: در صورتی که لایه زیرآیندی که بر روی آن کفسازی صورت می­گیرد از جنس ایزوگام و قیرگونی باشد، توصیه می­گردد نسبت به در نظر گرفتن یک درز انبساط در کف­سازی اجرا شده اقدام گردد و درز انبساط مذکور با استفاده از یک ماستیک پلی یورتان پر شود.

 • رسیدن به لایه کفسازی بتنی پشت­بام

در صورتی که بعد از برداشت خاک به لایه نهایی بتنی موجود بر روی کف پشت­بام رسیده باشیم، می­توان در صورت نبود ترک ­خوردگی بر روی کف اجرا شده، بعد از شستشو و تمیزکاری سطح نسبت به اجرای عایق رطوبتی MCI اقدام نمود.

در صورت وجود هرگونه ترک ­خوردگی بر روی کف بتنی موجود نسبت به باز نمودن ترک­ها به صورت  V اقدام نموده و ترک­ها با استفاده از ملات ترمیمی CEM REPAIR ترمیم می­نماییم.

 • اجرای ماهیچه بتنی

  اجرای مش فایبرگلاس FARA TAPE در محل اتصال دیوار به کف

  اجرای مش فایبرگلاس FARA TAPE در محل اتصال دیوار به کف

با توجه به این که در محل اتصال دیواره ها به کف  پشت بام  معمولا ماهیچه سیمانی اجرا نمیشود.

لذا در مرحله اول میبایست با استفاده از ماده ترمیمی CEM REPAIR نسبت به اجرای یک ماهیچه با ضخامت حدود ۵ تا ۷ سانتیمتر اقدام نمود. ماده ترمیمی CEM REPAIR یک پودر آماده پایه سیمانی شامل مواد پلیمری و فیلرهای معدنی مخصوص بوده که صرفا با  اختلاط آن با آب ملات آماده ای حاصل خواهد شد که علاوه بر داشتن مقاومتهای مکانیکی بالا چسبندگی فوق العاده ای به زیرکار سیمانی شما خواهد داشت.

www.farazpaye.com

همچنین  خاطر نشان میسازد به جهت جلوگیری از ترک خوردگی در ماهیچه مذکور و مسلح کردن ملات اجرا شده، توصیه میگردد درقبل از خشک شدن ملات اجرا شده در محل کنجها بر روی آن همانند تصویر ذیل از نوار فایبرگلاس FARA TAPE استفاده نمود.

همچنین میتوانید در هنگام خواباندن مش فایبرگلاس بر روی ماهیچه های سیمانی اجراشده برای چسبیدن بهتر مش بر روی ماهیچه مقداری از دو جزء پودر و مایع عایق رطوبتی را با نسبت ۱ پیمانه جزء مایع و دو پیمانه جزء پودری با هم مخلوط کرده و پس از قرار دادن مش فایبرگلاس بر روی ماهیچه سیمانی، نسبت به اجرای عایق رطوبتی مخلوط شده به وسیله یک قلموی رنگرزی اقدام نمایید.

www.farazpaye.com

 • مرحله اجرای عایق رطوبتی

پس از انجام کلیه نکات مربوط به مرحله آماده­سازی سطح، می­توان نسبت به اجرای عایق رطوبتی MCI بر اساس دستورالعمل ذیل اقدام نمود. (دستورالعمل اجرایی درتمامی بسته­بندی­های ۱۲ کیلویی محصول موجود می­باشد)

تمیزکاری و شستشوی سطح قبل از اجرای عایق رطوبتی MCI

(لازم به ذکر است شستشوی سطح از هرگونه خاک، چربی و آلودگی از نکات مهم در آماده­سازی سطح می­باشد، چرا که در صورت عدم انجام این مرحله به نحو احسن، امکان افت چسبندگی عایق رطوبتی MCI به زیرآیند بسیار بالا رفته و در مواقعی عایق رطوبتی MCI دچار جداشدگی از زیرآیند میگردد)

در این مرحله  پس از گذشت حداقل ۴۸ ساعت از اجرای ماهیچه پایه سیمانی در محل کنجها، نسبت به اجرای عایق رطوبتی MCI اقدام میگردد. عایق رطوبتی MCI یک عایق رطوبتی دو جزیی بوده که شامل یک جزء پودری و یک جزء مایع میباشد. همانطور که در دستورالعمل موجود در کاتالوگ این ماده اشاره شده است میبایست نسبت به اختلاط دو جزء پودر و مایع اقدام نمود و پس از اختلاط کامل ماده حاصله به صورت رنگ با استفاده از قلم مو و یا غلطک رنگرزی قابل اعمال بر روی سطح میباشد.

در اجرای عایق رطوبتی MCI رعایت نکات اجرایی مندرج در بسته بندی محصول الزامی میابشد.

روش اجرای عایق رطوبتی

نحوه اختلاط عایق رطوبتی

عایق رطوبتی MCI هم با قلمو و هم با غلطک رنگرزی قابل اجرا میباشد.

اجرای عایق رطوبتی MCI

این عایق رطوبتی را در دودست به فاصله زمانی حدودا ۲ الی ۳ ساعت از اجرای دست اول اجرا نموده و پس از ۷۲ ساعت از زمان اجرای لایه دوم می­توان نسبت به آبگیری و تست آب­بندی سازه  اقدام نمود.

به گفتگو بپیوندید 4 دیدگاه

 • منصوری گفت:

  آیا در روف گاردنهایی که آب نما و آلاچیق. هست امکان عایق بندی با این روش وجود دارد ؟ تضمین کارتون به چه شکل است ؟

  • farazpaye گفت:

   سلام و وقت به خیر
   از سیستم آببندی MCI میتوانید برای آببندی روف گاردن هایی که آبنما و آلاچیق هم دارند استفاده نمایید. در خصوص گارانتی هم بایستی به استحضار برساند که با توجه به شرایط کار، تیم اجرایی به شما ضمانت هم تقدیم میکنند. لذا در صورت تمایل جهت بازدید از پروژه و اعلام هزینه میتوانید با شماره های بخش پشتیبانی فنی شرکت تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۶۳۳۳۵۲۵۵۳و ۰۲۶۳۳۳۵۲۴۲۳

   • Arman گفت:

    سلام
    ببخشید سقف طبقه اول ما آب میده ویلا در شمال هستش و از اطاق آسانسور آب میده کف من خودم فکر میکنم که از کف روف آب میاد داخل و کف روف سنگ کاری شده آیا امکان ترمیم هستش ؟

    • farazpaye گفت:

     درورد بر شما
     قطعا امکان ترمیم وجود داره ولی بهتر هست با شماره واتس آپ پشتیبانی فنی شرکت تماس بگیرید و چند تا عکس از محل نم زدگی براشون ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنن.
     ۰۹۳۹۳۲۶۱۳۰۰

نظر بدهید